Umelá inteligencia, ochrana vzdušného perimetra, ochrana mäkkých cieľov či budúcnosť ochrany objektov…

…dalo by sa povedať, že to boli základné slovné spojenia, ktoré sa niesli 7.ročníkom konferencie ABM s názvom Inovácia a konkurencie schopnosť v bezpečnostnom prostredí. Ostatný ročník sa konal v júni tohto roka v Hotely Sebastian v Modre a čiastočne vo vinárstve Elesko.

Nosnými témami bola umelá inteligencia, o ktorej základoch a možnostiach využitia jej potenciálu v podmienkach bezpečnosti prednášala Róberta Hlavatá zo Žilinskej univerzity. Na odbornú tematiku nadviazal pán Ivan Golian zo spoločnosti Optima Ideas, ktorý predstavil svoj produkt využívajúci umelú inteligenciu k analýze dát v kamerových systémoch. Ďalšou témou bolo využitie dronov pre ochranu perimetra a hlavne jeho autonómnych vlastností, o ktorých prednášali a diskutovali zástupcovia Asociácie Mám dron pod vedením jej prezidenta pána Rastislava Sopka. Neodmysliteľnou súčasťou programu, vzhľadom na aktuálnu situáciu bola aj prednáška a diskusia na tému ochrany mäkkých cieľom, ktorú viedol pán Lukáš Kotek z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíne. Všetky témy boli rovnomerne rozdelené, a tak, ako to býva zvykom viedla sa k nim rozsiahla a plodná diskusia, čo je významná pridaná hodnota našich konferencií.

Ako to už býva zvykom neodpustili sme si ani exkurziu. Tento krát naše kroky viedli do organizácie Volkswagen Slovakia, kde nás v rámci exkurzie organizácie a prehliadky výrobnej haly sprevádzal riaditeľ bezpečnosti organizácie Michal Melich.

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým účastníkom Konferencie ABM ako aj pracovníkom organizácie Volkswagen Slovakia za exkurziu. Nakoľko vidíme, že Konferencie ABM majú význam a sú obľúbené, už teraz pracujeme na príprave ďalšieho ročníka, ktorý bude určite opäť nabitý skvelým programom, odbornou diskusiou a nezabudnuteľnými zážitkami, a preto veríme, že si ho nenecháte ujsť a budete jeho súčasťou aj VY.

Vidíme sa v roku 2025 na 8. ročníku.

Uložiť odkaz do záložiek.
error: Obsah je chránený